»Nadgradnja aplikacije VešKajJeš je zato zelo dobrodošla, saj bo prav vsak potrošnik lahko prišel do podatka o energijski vrednosti katere koli alkoholne pijače.«
»Trenutna zakonodajna ureditev označevanja ne predvideva obveznega označevanja alkoholnih pijač s podatki o hranilni vrednosti, zato potrošnikom na označbah tovrstnih izdelkov pogosto niso na voljo.«
»Zato so v brezplačno mobilno aplikacijo VešKajJeš vključene tudi alkoholne pijače. Aplikacija s preprostim skeniranjem črtne kode vsem uporabnikom omogoča vpogled v sestavo pijač, po drugi strani pa tudi informira o škodljivosti pitja alkohola.«
»Pri tveganju škodljivih posledic zaradi pitja alkoholnih pijač vrsta alkoholne pijače ni pomembna, pomembna je količina čistega alkohola, ki jo vnesemo v telo. Ne obstaja varnejša vrsta alkoholne pijače, tudi o varni meji pitja ne moremo govoriti.«
»Delež pijač s sladili se je povečal za 53 odstotkov, v posameznih skupinah pijač – npr. energijskih pijačah – pa celo do 144 odstotkov.«
»Opozorilo 'ne mešati z alkoholom' je zato nujno na vseh energijskih pijačah.«
»Alkoholna industrija se je izredno hitro prilagodila novim razmeram in situacijo s pridom izkoristila ter potrošnikom ponudila veliko rešitev, s katerimi so okrepili trženjske prijeme in dostavne storitve ter se s tem izognili ukrepom glede prepovedi osebnega prevzema alkoholnih pijač.«
»Promocija energijskih pijač posnema prodajne prijeme tobačne industrije še pred 20 leti. Pravijo, da je kul piti energijske pijače, pravijo, da boš bolje sprejet v družbi, da se boš bolje učil, da boš buden.«
»Starostna meja uživanja energijskih pijač se niža. Pijejo jih tudi že 10-letniki.«
»Ena merica žgane pijače predstavlja eno rezino kruha, ena merica piva pa predstavlja manjšo banano. Po energijski vrednosti sta si enaki, ampak je v bistvu alkohol hranilno zelo reven.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju